Charakterystyka deski barlineckiej

Deska warstwowa składa się z trzech warstw prawdziwego drewna, ułożonych w nowoczesnej konstrukcji krzyżowej. Taka warstwowa budowa zapewnia dużą stabilność i odporność.

Co to jest deska barlinecka?

Deska barlinecka, nazywana także panelami drewnianymi, jest materiałem, z którego wykonuje się podłogi. Dzięki temu, że materiał układany jest w kilku warstwach, tworzy podłogę o dużej stabilności, odpornej na odkształcenia. Mogą być deski dwuwarstwowe, zwykle wykonane z drewna liściastego oraz trójwarstwowe, w których dwie spodnie warstwy wykonane są z drewna iglastego. Odpowiednią dla siebie deskę możemy wybrać w firmie DREWKOR. Podłoga ułożona z takiego materiału jest trwała, można ją bez obaw użytkować, nie martwiąc się o większe uszkodzenia. Jej budowa doskonale nadaje się na ogrzewanie podłogowe. W tym celu najlepiej sprawdzają się deski złączone klejem odpornym na działanie wysokich temperatur. W innym przypadku elementy drewniane mogą się rozwarstwić i podłoga będzie wymagała naprawy. Deska barlinecka składa się z całości z drewna, więc polecana jest dla osób, które preferują życie w zgodzie z naturą.

Zalety deski barlineckiej?

Ze względu na warstwową budowę, deska barlinecka jest bardzo chętnie wybierana przez wielu klientów. Podłoga z paneli drewnianych jest bardzo odporna na wahania temperatury i przenikanie wilgoci. Dużą zaletą jest to, że deska warstwowa zrobiona jest w całości z drewna, co zapewnia jej trwałości piękny wygląd. Wykorzystywanie prawdziwego drewna ma duże znaczenie ze względów ekologicznych i estetycznych oraz zawsze będzie chętnie stosowane i nigdy nie wyjdzie z mody. Należy zaznaczyć, że wiele zależy od rodzaju drewna, z którego deski zostały wykonane, najczęściej są to szlachetne gatunki rodzimego drewna, między innymi dębu, buku i jesionu oraz niektórych egzotycznych gatunków. Deska jest łatwa w montażu, możemy ją szybko ułożyć i od razu po tym produkt jest gotowy do użytkowania. Podłogę po pewnym czasie, w razie konieczności można poddać renowacji.