Dlaczego warto wybrać deski dwu- lub trójwarstwowe?

Sposób wykończenia posadzki stanowi bazę różnych aranżacji oraz wpływa na klimat pomieszczenia. Do wyboru mamy wiele rodzajów materiałów wykończeniowych, z których może powstać nasza wymarzona podłoga. Jednym z nich są zyskujące na popularności deski warstwowe, które pozwalają połączyć zalety podłogi drewnianej z funkcjonalnością i prostotą montażu paneli podłogowych. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na zakup desek dwu lub trójwarstwowych.

Deska warstwowa – co to takiego? 

Warstwowa deska podłogowa to przede wszystkim naturalny, powstający z drewna materiał wykończeniowy, który łączy tradycję z nowoczesnością, wnosząc do wnętrz mieszkalnych przyjazny domownikom klimat. Deska warstwowa, nazywana także panelami drewnianymi, jest świetną alternatywą dla innych rodzajów posadzek. To trwałe, funkcjonalne i efektowne rozwiązanie doskonale pasuje do wnętrz urządzonych nowoczesnym oraz w klasycznym stylu, gwarantując długie oraz bezproblemowe użytkowanie. Dzięki naturalnemu podchodzeniu materiału, z którego powstają deski warstwowe, są one doskonałą alternatywą dla innych podłóg drewnianych, pozwalając czerpać korzyści związane z przebywaniem w pomieszczeniach o korzystnym dla zdrowia mikroklimacie. Panele drewniane cechują się dość specyficzną budową – powstają dzięki sklejeniu ze sobą kilku warstw drewna, co czyni je niezwykle wytrzymałym na codzienne użytkowanie oraz elastycznym i trwałym materiałem wykończeniowym podłóg.

Zalety desek dwu- i trójwarstwowych

Deski warstwowe to materiał wykończeniowy o wielu zaletach. Zaliczamy do nich m.in. możliwość odnowienia posadzki oraz zmianę jej wyglądu, poprzez cyklinowanie i zabezpieczenie warstwy drewna np. lakierem lub olejem w innym kolorze. Co więcej, deski dwu i trójwarstwowe doskonale przewodzą ciepło, więc mogą być układane na bardzo popularnym ogrzewaniu podłogowym. Wybór tego materiału wykończeniowego podłóg gwarantuje także możliwość czerpania z wszystkich prozdrowotnych właściwości drewna, które reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Wybór desek dwu lub trójwarstwowych wiąże się z wieloma korzyściami, które warto wziąć pod uwagę, gdy chcemy, aby przestrzeń, w której przebywamy, urzekała nie tylko pięknym wyglądem, ale także zdrowym mikroklimatem i wyjątkową przytulnością.