Blog

Co na podłogę – deski czy panele?

Każdy, kto zajmuje się urządzaniem domu, może sobie zadawać pytanie odnośnie do tego, w jaki sposób ukształtować podłogę. Co na niej położyć? Lepszym rozwiązaniem będą drewniane deski czy panele? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista. Da się jej udzielić dopiero po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw.

Czytaj dalej

Charakterystyka deski barlineckiej

Deska warstwowa składa się z trzech warstw prawdziwego drewna, ułożonych w nowoczesnej konstrukcji krzyżowej. Taka warstwowa budowa zapewnia dużą stabilność i odporność.

Czytaj dalej

Gdzie sprawdzi się podłoga z drewna litego?

Naturalne, lite drewno ma szerokie zastosowanie, doskonale sprawdza się również na podłodze. Czy jednak zastosowanie go w każdym domowym pomieszczeniu wchodzi w grę? Jakie właściwości ma taki materiał wykorzystany na posadzce? Czy warto się na niego zdecydować i zainwestować w takie rozwiązanie we własnym domu?

Czytaj dalej

Czym się kierować wybierając deski na podłogę?

Drewniana podłoga to marzenie wielu właścicieli domów i mieszkań. Kiedyś stosowano ją w dworkach i pałacach, obecnie spotkać ją można również w prywatnych pomieszczeniach. Wysokiej jakości podłoga z drewna tworzy ładne i estetyczne wnętrze, niestety jej położenie nadal pochłania spore nakłady finansowe. Jak dobrze wybrać podłogę drewnianą, aby nie stracić nerwów i pieniędzy?

Czytaj dalej

Dlaczego warto wybrać deski dwu- lub trójwarstwowe?

Sposób wykończenia posadzki stanowi bazę różnych aranżacji oraz wpływa na klimat pomieszczenia. Do wyboru mamy wiele rodzajów materiałów wykończeniowych, z których może powstać nasza wymarzona podłoga. Jednym z nich są zyskujące na popularności deski warstwowe, które pozwalają połączyć zalety podłogi drewnianej z funkcjonalnością i prostotą montażu paneli podłogowych. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na zakup … Czytaj dalej

Czytaj dalej